AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/01/2020

BERLIN – Konferencë ndërkombëtare për Libinë.

BOLONJË – Manifestim i lëvizjes antifashiste ”Sardelet”.

KIEV – Trupat e viktimave të avionit të rrëzuar në Iran dërgohen në Ukrainë.

MOSKË – Manifestim kundër reformës kushtetuese të njoftuar nga Putin.

VJENË – Përurohet treni i natës Vjenë-Bruksel.

RUSI – Epifania ortodokse sllave.

SHBA – ”New York Times” njofton kandidatin që do të mbështesë në parapraket demokrate.

OSTIN – Trump mban një fjalim në një kongres për bujqësinë.

BUENOS AIRES – Konferencë shtypi e Evo Morales për zgjedhjet presidenciale./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.