Vrasja e komandantit iranian, Soleimani/ Rama: Ne qëndrojmë të vendosur me SHBA

TIRANE, 3 janar/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së komandantit iranian të Forcave KUDS, Qaseem Soleimani me urdhër të presidentit Donald Trump.

“Si një vend që njohu pak kohë më parë veprimtarinë e padrejtë të Iranit kundër botës së lirë dhe bëri distancë të qartë nga ajo, Shqipëria aprovon me forcë qëndrimin e Donald Trump ndaj një aktivisti keqdashës të regjimit të Teheranit! Ne jemi të vendosur me SHBA dhe shpresojmë se të gjithë ta bëjnë këtë”, deklaron Kryeministri Rama.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.