Parashikimi i motit, 30 dhjetor 2019

TIRANE, 30 dhjetor/ATSH/- Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime e vranësira deri në mesditë. Pas orëve të drekës, moti parashikohet i kthjellët në të gjithë vendin.

Në veri e verilindje, parashikohet borë e dobët lokale deri në mesditë.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut 1-7 m/sek. Përkohësisht përgjatë vijës bregdetare, në zonat e ulëta si dhe në zonat luginore në verilindje të vendit, erë parashikohet me intensitet deri në 15-20 m/sek. Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 1.0-1.8 metër.

Për shkak të uljes së temperaturave, parashikohet ngrica në rrugë

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër -1/9 diell re
Kukës -4/2 diell re
Lezhë -1/9 diell re
Dibër -6/2 diell re
Durrës 0/10 diell re
Tiranë -1/10 diell re
Elbasan -3/7 diell re
Berat -5/7 diell re
Vlorë 1/10 diell re
Korçë -6/2 diell re
Gjirokastër -4/6 diell re
Sarandë 1/10 diell re

  

                          

                                                                        

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.