Rama përcjell fjalët e Papa Franceskut: Zoti nuk u jep kurrë një dhuratë atyre që nuk janë në gjendje ta marrin

TIRANË, 25 dhjetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama përcolli mëngjesin e sotëm fjalët e Papa Franceskut në rubrikën “Fjalët e Shenjta” që nisën si apel solidariteti pas tërmetit të 26 nëntorit.

“Zoti nuk u jep kurrë një dhuratë atyre që nuk janë në gjendje ta marrin. Ai na ka dhënë Krishtlindjet, sepse të gjithë ne kemi aftësinë t’i kuptojmë e t’i mirëpresim”, citoi Rama fjalët e Papa Franceskut, në ditën e Krishtlindjeve.

Kryeministri Rama ka përcjellë këto javë apelin e solidaritetit dhe ndihmës njerëzore ndaj të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit, duke cituar fjalë të shenjta nga librat e shenjtë, por edhe nga personalitetet botërore. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.