Parashikimi i motit, e mërkurë, 18 dhjetor 2019

TIRANE, 18 dhjetor /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot do të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare.

Era do të fryjë nga kuadrati i Jugut me shpejtësi mesatare  deri në 6 m/sek, përgjatë vijës hera-herës me rrahje deri në 12 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:   

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 7/19 Diell re
Kukës 6/17 Diell re
Lezhë 6/17 Diell
Dibër 2/13 Diell re
Durrës 8/19 Diell
Tiranë 7/20 Diell
Elbasan 6/18 Diell
Berat 2/21 Diell re
Vlorë 8/21 Diell
Korçë 1/11 Diell re
Gjirokastër 2/17 Diellre
Sarandë 10/20 Diell re

 

/e.malaj/ /a.g/        

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.