AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/12/2019

TAJPEI – Debati i parë i kandidatëve për president.

KUALA LUMPUR  – Samiti i Kuala Lumpurit për zhvillimin, identitetin kulturor dhe sigurinë në botën myslimane.

PARIS – Dita e 14-të e grevës kundër reformës së pensioneve.

MOSKË – Vizita e shefit të diplomacisë japoneze, Motegi.

STRASBURG – Fjalim i Ursula Von der Leyen dhe Charles Michel në PE.

STRASBURG – Marrja e çmimit Saharov.

BERLIN – Diskutim i Merkel para Bundestag.

VOLFSBURG – Konferencë e fundvitit e shtypit e Volkswagen.

ROMË – Conte pret Guterres.

STRASBURG – Seancë plenare e PE.

GJENEVË – Forumi botëror për refugjatët.

BISHKEK – Manifestime kundër korrupsionit.

LONDËR – 50-vjetori i heqjes së dënimit me vdekje.

BETËLL KRIK (SHBA) – Takim elektoral i Trump.

UASHINGTON – Vizitë e presidentit të Guatemalës, Jimmy Morales.

DOHA – Festime për Ditën e Kombit.

SPANJË – Klasikja e futbollit Barcelona-Real i Madridit./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.