Parashikimi i motit, 16 dhjetor 2019

TIRANE, 16 dhjetor/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e sotme, moti parashikohet i kthjellët dhe me vranësira kalimtare deri në mesditë.

Parashikohet që era të jetë me drejtim  Juglindje -Lindje me shpejtësi deri në 8 m/sek,hera-herës me rrahje deri ne 15m /sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 6/17 Diell re
Kukës 4/14 Diell re
Lezhë 6/18 Diell
Dibër 3/9 Diell re
Durrës 8/19 Diell
Tiranë 8/20 Diell
Elbasan 7/20 Diell
Berat 6/20 Diell re
Vlorë 12/20 Diell
Korçë 3/7 Diell re
Gjirokastër 5/18 Diell re
Sarandë 8/20 Diell re

       

                            

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.