AXHENDA NDËRKOMBËTARE 13/12/2019

MADRID – Samiti i Klimës COP25.

BON – Hapet shtëpia e Beethovenit për 250-vjetorin e lindjes.

LONDËR – Reagime pas zgjedhjeve parlamentare.

STAMBOLL – Manifestim pro ujgurëve përpara konsullatës së Kinës.

MILANO- Grevë e transportit ajror për të ardhmen e Alitalia.

UASHINGTON – Trump pret homologun paraguajan, Mario Abdo./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.