Parashikimi i motit, e enjte, 5 dhjetor 2019

TIRANE, 5 dhjetor /ATSH/ Mbi vendin tonë do të qarkullojnë masa ajrore relativisht të qëndrueshme.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot do të jetë me kthjellime dhe alternime vranësirash kalimtare të cilat do të bëhen më tepër prezente prej orëve të mesditës por pa praninë e reshjeve. Mjegull e dendur në mëngjes përgjatë luginave dhe kryesisht në juglindje e jug. Ngrica në orët e mëngjesit në zonat malore si shkak i temperaturave negative. Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Juglindje 1-10 m/sek. Në bregdet hera herës e vrullshme deri ne 18 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:          

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 2/13 Diell re
Kukës -3/8 Diell re
Lezhë 2/15 Diell re
Dibër -5/6 Diell re
Durrës 4/16 Diell re
Tiranë 3/17 Diell re
Elbasan 3/15 Diell re
Berat 1/18 Diell re
Vlorë 5/18 Diell re
Korçë -1/6 Diell re
Gjirokastër 0/12 Diell re
Sarandë 6/17 Diell re

 

/e.malaj/                           

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.