101 vota pro/ Olsian Çela zgjidhet Prokurori i ri i Përgjithshëm

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH/ Olsian Çela u zgjodh sot si Prokurori i ri i Përgjithshëm me 101 vota pro të deputetëve.

Pas votimit, Olsian Çela është betuar mbi Kushtetutë në sallën e seancës plenare.

Olsian Çela ishte kandidati i parë i radhitur në listë nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi.

Ndërsa Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku e renditur e dyta nga KLP mori 11 vota pro.

Ndërsa kandidatja e tretë Fatjona Memçaj, mori vetëm 8 vota pro.

/gj.mima/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.