AXHENDA NDËRKOMBËTARE 01/12/2019

BOTË – Dita botërore e luftës kundër SIDA-s.

BRUKSEL – Komisioni i ri Europian merr zyrtarisht funksionet.

HONG KONG – Vazhdojnë manifestimet pro demokracisë.

PEKIN – Vizitë e presidentit të Salvadorit, Nayib Bukele.

BRUKSEL – 10-vjetori i hyrjes në fuqi të Traktatit të Lisbonës.

BRUKSEL – Ceremonia e fillimit të Komisionit të ri Europian.

SHBA – 60-vjetori i nënshkrimit të Traktatit të Antarktikut.

KUVAJT – Vizitë e princit William në Kuvajt dhe Oman.

JAS AJLËND (EBA) – Grand Prix i Abu Dabit i Formula 1./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.