Meta në Shtabin e Emergjencave: Pasojat e tërmetit kërkojnë organizim mbarëqytetar

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ -“Pasojat e tërmetit në Durrës janë dramatike dhe kërkojnë organizim të jashtëzakonshëm, jo vetëm shtetëror, por mbarëqytetar”, ka deklaruar Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i cili ka vizituar Shtabin e Emergjencës në stadiumin e Durrësit ku ka takuar shumë familjarë që s’mund të strehohen më në shtëpitë e tyre.

“Sapo vizitova Shtabin e Emergjencës në stadiumin e Durrësit dhe takova shumë familjarë që s’mund të strehohen më në shtëpitë e tyre! Pasojat e tërmetit në Durrës janë dramatike dhe kërkojnë organizim të jashtëzakonshëm, jo vetëm shtetëror, por mbarëqytetar!”, ka theksuar ai.

/gj.mima/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.