HOLANDË – Arrestohen dy të rinj për të shtëna në tren

AMSTERDAM, 23 nëntor /ATSH-DPA/ – Dy të rinj 15-vjeçarë u arrestuan për të shtëna të pretenduara në disa trena, deklaroi sot policia.

Gjatë incidentit, dritaret e dy trenave u shkatërruan, por asnjë pasagjer nuk u dëmtua.

Pasagjerët njoftuan se dëgjuan një zhurmë të fortë para se të hynin në stacionin “Breda”, në jug të vendit.

Policia theksoi se një prej trenave udhëtoi për në Eindhoven me dritare të dëmtuara.

Me ndihmën e dëshmitarëve, policia identifikoi të rinjtë, të cilët dyshohet se kishin armë që mund të ndiznin topa çeliku. / /sara/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.