Shqipëri-Francë, zbulohen formacionet zyrtare

TIRANË, 17 nëntor/ATSH-Arbi Fortuzi/-Shiqipëria është gati të përballet me Francën në impiantin e ri “Air Albania Stadium”.

Trajneri i kombëtares ka publikuar dhe formacionin zyrtarë që do të sfidojë kampionët e botës në takimin e vlefshëm për grupin H kualifikues të Euro 2020 dhe që pritet të nis në ora 20:45.

Formacioni i Shqipërisë 3-5-2: Berisha, Veseli, Gjimshiti, Dermaku, Hysaj, Lenjani, Bare, Gjasula, Qose, Manaj, Balaj

Formacioni i Shqipërisë 3-4-1-2: Mandanda, Varane, Lenglet, Kimpembe – Dubois, Sissoko, Tolisso, Mendy – Griezmann – Giroud, Ben Yedder.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.