VENECIA – Përmbytjet mbyllin sheshin ”Shën Marku”

VENECIA, 15 nëntor /ATSH-AFP/ – Bashkiaku i Venecias, Luigi Brugnaro urdhëroi sot mbylljen e sheshit të famshëm ”Shën Marku”, që kërcënohet nga një përmbytje me përmasa të jashtëzakonshme.

“Jam i detyruar të mbyll sheshin e ‘Shën Markut’, për t’i mbrojtur qytetarët e Venecias nga rreziqet shëndetësore dhe katastrofa”, njoftoi Brugnaro./ /ervo/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.