Këngëtarja me origjinë shqiptare Ava Max vlerësohet me çmim në MTV EMAs

TIRANË, 4 nëntor /ATSH/ – Suksesi i Ava Max nuk ndalet. Pas një performance që i la pa frymë të gjithë në skenën e MTV EMAs, këngëtarja u vlerësua me çmimin e parë nga ky festival.

Ylli i muzikës pop rrëmbeu çmimin “Best Push”. Ndërsa ishte nominuar edhe në kategorinë “Best New”, por nuk rezultoi fituese.

Edhe këngëtarja Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori por nuk arriti të rrëmbejë asnjë çmim.

Ndërkohë Ava Max ndezi skenën e MTV EMAs 2019 në Seville, Spanjë. Ajo performoi këngën e saj ‘Torn’ në skenën gjigante. /a.a/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.