Përmirësimi i furnizimit me energji, OSHEE investime në nënstacionin e Kavajës

Tiranë, 2 Nëntor/ATSH/- Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) po investon në nënstacionet elektrike me qëllim rritjen e sigurisë së furnizimit me energji.

OSHEE informoi të shtunën se pjesë e programit të investimeve në “nyjet kritike” ishte edhe nënstacioni i Kavajës 10/20kV.

Sipas OSHEE-së, vendosjen e pajisjeve bashkohore që sigurojnë furnizim me energji pa ndërprerje.

/a.gjonaj/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.