Punonjësit e mirëmbajtjes, ndërhyrje në çdo lagje të Urës Vajgurore

TIRANË, 30 tetor/ATSH/Punonjësit e bashkisë së Urës Vajgurore po kujdesen për një qytet sa më të pastër dhe të gjelbëruar në çdo lagje.

Kryetarja e bashkisë së Urës Vajgurore, Juliana Memaj thotë se punonjësit  po tregojnë kujdes të veçantë çdo ditë për mirëmbajtjen e hapësirave publike, segmenteve rrugore dhe gjelbërimin. Sipas Memajt, kujdesi ndaj mjedisit është prioritet për këtë bashki edhe në kuadër të rritjes së numrit të turistëve vendas e të huaj që vizitojnë pikat turistike në Urën Vajgurore.

“Si një qytet që mirëpret turist vendas e të huaj duhet të jemi të kujdesshëm dhe të respektojmë mjedisin”, -tha Memaj. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.