AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/10/2019

PEKIN – Vizitë e presidentit brazialian, Jair Bolsonaro.

HONG KONG – Manifestim në mbështetje të indipendentistëve katalanas.

SEUL – Vizitë e mbretit spanjoll, Felipe VI.

TOKIO – Tokyo Motor Show.

STRASBURG – Seancë plenare e PE.

SOÇI – Samiti Rusi-Afrikë.

OSLO – Konferenca ”Oqeani ynë”.

PARIS – Hapja e ekspozitës për Leonardo da Vinçi.

SAN LORENZO DE EL ESKORIAL (Spanjë) – Zhvarrosja e eshtrave të diktatorit Francisco Franco.

BRUKSEL – Takim i ministrave të Mbrojtjes së NATO-s.

STRASBURG – Dhënia e çmimit ”Saharov” nga PE.

FRANKFURT – Konferencë e BQE.

BRUKSEL – Diskutim i Jean-Claude Juncker.

VOLFSBURG – Paraqitja e Golf 8.

STRASBURG – Samit i kryetarëve të parlamenteve të 47 vendeve të Këshillit të Europës.

NJU JORK – 90-vjetori i së ”enjtes së zezë” në Wall Street që shënoi fillimin e Depresionit të Madh.

UASHINGTON – Mike Pence prononcohet për marrëdhëniet kino-amerikane./  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.