GJERMANI – Merkel: Nuk do të kundërshtojmë një shtyrje të Brexit

BERLIN, 23 tetor /ATSH-AFP/ – Gjermania nuk do të kundërshtojë një shtyrje të datës së Brexit, njoftoi sot zëdhënësi i kancelares gjermane, Angela Merkel, pas thirrjes së presidentit të Këshillit Europian për të pranuar një masë të tillë.

Kërkesa për shtyrjen e tretë të datës për daljen e Britanisë së Madhe nga BE, parashikuar në parim më 31 tetor , nuk do të dështojë për shkak të Gjermanisë”, deklaroi për shtypin, Steffen Seibert./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.