Foto/ Investime për rritjen e sigurisë rrugore

Tirane, 16 Tetor/ATSH/- Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë po kryen investime në akset rrugore kombëtare për rritjen e sigurisë.

MIE bën të ditur se po investohet për mirëmbajtjen dhe ndërtimin e mureve mbajtëse në  aksin rrugor Qafë Dushk-Sevester-Kalivaç.

Fondi i mirëmbajtjes së rrugëve për vitin 2019-2021 llogaritet të jetë më i larti i 25 viteve të fundit, rreth 3.7 miliardë lekë.

/a.gjonaj/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.