Blushi: Presidenti, zero shkelje të Kushtetutës

TIRANË, 11 Tetor /ATSH/ -Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi reagoi sot pas mbledhjes së Komisionit të Venecias.

Duke kundërshtuar deklaratat e kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, Blushi u shpreh se “çështja është e qartë si kristali: Zero shkelje të Kushtetutës”.

Tani të gjithë të bashkuar të mbështesim kuqezinjtë në sfidën e mbrëmjes”, theksoi ai.

/gj.mima/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.