AXHENDA NDËRKOMBËTARE 08/10/2019

PEKIN – Vizitë e kryeministrit pakistanez, Imran Khan.

STOKHOLM – Çmimi Nobel për Fizikën.

BRUKSEL – Bisedime BE-BM për Brexit.

PARIS – Ceremonia funebër për viktimat e prefekturës së policisë së Parisit, në prani të Emmanuel Macron dhe Edouard Philippe.

GJEORGJI – Vizitë e Steinmeier.

ROME – Votim plenar për reduktimin e numrit të deputetëve.

BERLIN – Merkel pret David-Maria Sassoli.

LONDËR – David Sassoli takim me Boris Johnson.

BEOGRAD – Erdogan dhe Vuçiç presin anëtarët e presidencës boshnjake.

NUR-SULTAN – Vizitë e Lavrov.

UASHINGTON – Ekspozitë me pikturat e George W. Bush.

BAGDAD  – Vizitë e Lavrov./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.