AXHENDA NDËRKOMBËTARE 06/10/2019

PRISHTINË – Zgjedhje të parakohshme legjislative.

PEKIN – 70-vjetori i vendosjes së marrëdhënieve diplomatike Pekin-Phenian.

LISBONË – Zgjedhje legjislative.

GJEORGJI – Vizitë e presidentit gjerman, Steinmeier.

PARIS – Moulin Rouge feston 130-vjetorin.

LISBONË – 20-vjetori i vdekjes së divës së fados, Amalia Rodrigues.

KIEV – Manifestime kundër autonomisë së territoreve separatiste.

BURIRAM – MotoGP – Grand Prix i Tajlandës./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.