AXHENDA NDËRKOMBËTARE 02/10/2019

NJU DELHI – 150-vjetori i lindjes së Mahatma Gandit.

ROTERDAM – Konferencë shtypi e Ocean Cleanup.

ROME – Vazhdon vizita e Pompeo.

MANÇESTER – Vazhdon kongresi i Partisë Konservatore.

STAMBOLL – Përvjetori i vrasjes së gazetarit saudit, Khashoggi.

BRUKSEL – Seancë dëgjimore me komisionerët e ardhshëm të BE.

ROMË – Konferencë shtypi e Pompeos me homologun Di Maio.

MANÇESTER – Fjalim i Johnsonit në kongresin e konservatorëve.

STRASBURG – Sesion plenar i AP të KiE.

ATHINË – Grevë e sektorit privat.

VARSHAVË – Forum për sigurinë.

LANY (RÇ) – Takim i presidentëve të grupit të Vishegradit.

UASHINGTON – Trump pret homologun finlandez, Sauli Niinisto./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.