Tërmeti, Soreca: BE qëndron në solidaritet me Shqipërinë

TIRANË,26 shtator /ATSH – I. Vata/- Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca tha sot se disa shtete anëtare të BE po bashkohen në përpjekjet e ndihmës.

“BE qëndron në solidaritet me Shqipërinë në këtë kohë të vështirë pas tërmetit dhe mbështetja e konsiderueshme e BE-së tashmë është në rrugën e saj për në Shqipëri”, tha ai.

Po ashtu ambasaori i BE-së, Soreca shtoi se “disa shtete anëtare të BE po bashkohen në përpjekjet e ndihmës”, thekson ai. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.