AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/9/2019

HONG KONG – Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam zhvillon takimin e parë me demonstruesit.

SEUL – Vizitë e kryeministrit bullgar, Bojko Borisov.

FRANKFURT – Kongres për 70-vjetorin e ”Frankfurter Allgemeine Zeitung” me praninë e kancelares Merkel.

BRUKSEL – Vizitë e kryeministrit japonez, Shinzo Abe.

OKB – Fjalim i presidentit iranian, Rohani.

NJU JORK – Konferencë shtypi e Rohanit.

SIATËLL – Amazon paraqet produktet e reja Alexa dhe Echo./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.