Parashikimi i motit, e shtunë, 21 shtator 2019

TIRANE, 21 shtator /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot parashikohet mot kryesisht i kthjellët në të gjithë territorin.

Era do të fryjë nga Verilindja-Veriperëndimi  deri në  12 m/sek, përgjatë vijës bregdetare  deri në 20 m/sek. Valëzimi në det parashikohet i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 13/27 Diell
Kukës 7/21 Diell
Lezhë 14/27 Diell
Dibër 6/21 Diell
Durrës 13/27 Diell
Tiranë 13/28 Diell
Elbasan 12/26 Diell
Berat 13/27 Diell
Vlorë 13/27 Diell pak re
Korçë 7/18 Diell pak re
Gjirokastër 12/27 Diell pak re
Sarandë 12/27 Diell

 

/e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.