FOTO/ OST përfundon rikonstruksionin e Nënstacionit të Laçit

TIRANË, 19 shtator /ATSH/ OST ka përfunduar me sukses rikonstruksionin e Impiantit 110 kV në Nënstacionin Laç 2 dhe i linjës 110 kV Laç 1 – Laç 2.

Investim tërësisht i ri i cili zëvendëson linjën e vjetër të amortizuar, duke siguruar kështu përmirësim të ndjeshëm të furnizimit me energji elektrike në Rajonin Verior. /m.z/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.