LONDËR – Johnson optimist për mundësinë e një marrëveshjeje për Brexit

LONDËR, 13 shtator /ATSH-AFP/ – Kryeministri britanik, Boris Johnson u shpreh sot shumë optimist mbi mundësinë e arritjes së një marrëveshjeje për Brexit me Bashkimin Europian duke përmendur shumë progrese me Brukselin.

“Ka linja të një marrëveshjeje që mbeten për t’u bërë. Jam shumë optimist”, konfirmoi drejtuesi konservator gjatë një fjalimi në Roterdam.

Johnson do të takohet të hënën me presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker për të diskutuar për Brexit./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.