Air Albania, TTG ITALIA: Në vjeshtë, fluturime të reja për Romë, Milano dhe Bolonja

TIRANË, 29 gusht /ATSH/ – Tre destinacione të reja fluturimesh pritet të nisin nga Tirana drejt aeroporteve italiane me Air Albania. Sipas portalit TTG ITALIA, lidhjet e reja nga Tirana do të jenë me Romën, Milanon dhe Bolonjën nëpërmjet kompanisë së themeluar në vitin 2017, Air Albania një bashkëpunim me Turkish Airlines.

Fluturimet pritet të nisin në vjeshtë.

TTG ITALIA shkruan se destinacionet e reja u raportuan nga agjencia ANSA, e cila i referohet për këtë lajm pozitiv për ekonominë dhe pasagjerët, kryeministrit shqiptar Edi Rama, i cili madje publikoi çmimet e itinerareve nëpërmjet një postimi në Facebook.

Fluturimet drejt Italisë përfaqësojnë 54% të trafikut që niset nga aeroporti ndërkombëtar i Tiranës. Me fillimin e operacioneve drejt tre qyteteve italiane, do të arrijë në pesë, numri i kompanive që veprojnë midis dy vendeve.  /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.