FRANCË – Tusk: Conte një shembull i shkëlqyer besnikërie në Evropë

PARIS, 26 gusht /ATSH-ANSA/- Presidenti italian Giuseppe Conte ishte një nga shembujt më të mirë të besnikërisë në Europë, deklaroi presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk në një konferencë për shtyp.

‘’Gjithmonë është e vështirë të mbrosh interesat kombëtare dhe të gjesh zgjidhje europiane, por unë vetëm mund të them vetëm gjëra pozitive për të’’, shtoi ai.

”Shpresojmë që Italia të gjejë rrugën e stabilitetit politik sa më parë’’, theksoi Tusk gjatë konferencës së shtypit në Biarritz.   /os/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.