IZRAEL – Një avion izraelit sulmon tre objektiva në Rripin e Gazës

GAZA, 17 gusht /ATSH-AFP/ – Një avion ushtarak izraelit sulmoi sot tre objektiva në Rripin e Gazës pa shkaktuar të plagosur, theksoi një burim i sigurisë palestineze, disa orë pas zbulimit nga ushtria izraelite të një rakete të lëshuar nga territori palestinez.

“Këto sulme kishin në objektiv dy ndërtesa që i përkisnin grupit palestinez të Hamasit, i cili administron enklavën e bllokuar”,  theksoi në një deklaratë ushtria.

“Sulmi u krye në përgjigje të sulmit raketor nga Gaza”, shtoi i njëjti burim.

Ushtria izraelite njoftoi për dy sulme kundër objektivave tokësorë që i përkisnin organizatës terroriste të Hamasit në veri dhe në pjesën qendrore të Rripit të Gazës, pa dhënë shumë detaje./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.