FUTBOLL – Hazard mungon fillimin e sezonit të Real Madrid për shkak të një dëmtimi

BARCELONË, 16 gusht /ATSH-DPA/ -Ylli i sapoardhur tek “Real Madrid”, Eden Hazard do të mungojë fillimin e sezonit për shkak të një dëmtimi,  njoftoi klubi madrilen.

Mesfushori sulmues 28-vjeçar nënshkroi një kontratë pesë vjeçare pasi u zhvendos nga “Çelsi” dhe pritje të zhvillonte ndeshjen e tij të parë të shtunën kundër “Selta Vigos”.

Por në një deklaratë të “Ral Madridit” thuhet se “pas testeve të bëra pas stërvitjes lojtari jonë Eden Hazard u diagnostikua me dëmtim në pjesën e poshtme të këmbës së majtë”.

Nuk është dhënë asnjë njoftim për kohën që do i duhet për të marrë veten, por media spanjolle sugjeron se ai do të mungojë në tre ndeshjet e para të sezonit. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.