AXHENDA NDËRKOMBËTARE 12/8/2019

BOTË – Myslimanët në të gjithë botën vazhdojnë festimet e Kurban Bajramit.

SEUL – Vazhdojnë manovrat ushtarake amerikano-koreano-jugore, të dënuara nga Pheniani.

PEKIN – Takim kino-indian për mekanizmat e shkëmbimeve humanitare.

ROMË- Senati fikson datën për debatin për mocionin e besimit për qeverinë Conte.

PARIS – Homazhe për kineastin Jean-Pierre Mocky.

AVAZA (Turkmenistan) – Forum ekonomik i vendeve të detit Kaspik.

BUENOS AIRES (Argjentinë) – Festivali botëror i tangos.

CINCINATI (SHBA) – Tenis: Turi i ATP 2019./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.