AXHENDA NDËRKOMBËTARE 07/8/2019

SEUL – Manovra ushtarake amerikano-koreano-jugore, të kritikuara nga Pheniani.

ULAN-BATOR (Mongoli) – Vizitë e sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Mark Esper.

GJENEVË – Takim i GIEC për ndryshimet klimatike.

ANZIO (Itali) – Matteo Salvini tur takimesh në plazhet e vendit.

ANKARA – Vizitë e presidentit ukrainas, Zelensky.

EL PASO (SHBA) – Vizitë e Trump pas tragjedisë në Teksas.

UASHINGTON – Vizitë e ministrit të Jashtëm britanik, Dominic Raab.

NJU JORK – Samsung prezanton produktet e reja.

ABIXHAN (Bregu i Fildishtë) – Festa e Pavarësisë.

BOGOTA – 200-vjetori i pavarësisë.

LIMA – Konferencë ndërkombëtare për demokracinë në Venezuelë./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.