Investimet e bashkisë/Lagjja e Re në Ndroq me rrugë të reja

TIRANË, 6 gusht/ATSH/-  Fshati do jetë në qendër të vëmendjes së bashkisë së Tiranës në këtë mandat të dytë të kryebashkiakut Erion Veliaj.

Ashtu siç edhe premtoi gjatë fushatës, të gjitha zonat rurale do kenë më shumë investime, kryesisht në infrastrukturë për të lehtësuar lëvizjen e njerëzve por edhe për të afruar sa më shumë prodhimet bujqësore dhe blegtorale me tregjet e kryeqytetit.

Bashkia e Tiranës ka përfunduar një tjetër investim të rëndësishëm që u vjen në ndihmë banorëve të Lagjes së Re në Njësinë Administrative Ndroq,duke asfaltuar disa rrugë të saj dhe duke sjellë në këtë zonë standardet më të mira në infrastrukturën rrugore.

Por, ata që përfitojnë edhe më shumë janë fëmijët e kësaj lagje, të cilët frekuentojnë shkollën “Ymer Kurti”.

Kjo pasi falë këtij investimi është asfaltuar edhe rruga që të çon në këtë shkollë./k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.