FUTBOLL – Fillon raundi i tretë i eliminatoreve në Ligën e Kampioneve

ANKARA, 5 gusht /ATSH-AA/ – Raundi i tretë i eliminatorëve në UEFA Ligën e Kampionëve do të fillojë nesër me pesë ndeshje.

Duelet e para të turneut më të rëndësishëm në futbollin europian, do të zhvillohen nesër dhe më 7 gusht të mërkurën.

Klubet që do të kualifikohen në raundin Play-off, do të caktohen pas ndeshjeve të kthimit që do të zhvillohen më 13 gusht.

Programi i ndeshjeve është si në vijim:

Nesër:

19:00 PAOK (Greqi) – Ajax (Holandë)

19:00 APOEL (Qiproja Greke) – Karabağ (Azerbajxhan)

20:00 Dinamo Zagreb (Kroaci) – Ferencvaros (Hungari)

20:30 Club Brugge (Belgjikë) – Dinamo Kiev (Ukrianë)

20:45 Crvena Zvezda (Serbi) – Kopenhag (Danimarkë)

7 gusht e mërkurë:

19:00 Krasnodar (Rusi) – Porto (Portugali)

19:45 Medipol Başakşehir (Turqi) – Olympiakos (Greqi)

20:00 Basel (Zvicra) – LASK (Austria)

20:00 Cluj (Rumani) – Celtic (Skoci)

20:15 Maribor (Slloveni) – Rosenborg (Norvegji)./  /os/ /em/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.