UASHINGTON – Një ministër venezuelian në listën e personave më të kërkuar në SHBA

UASHINGTON, 1 gusht /ATSH-AFP/ – Policia amerikane e Imigracionit shtoi ministrin venezuelian të Industrisë, Tareck El Aissami, i dyshuar për trafik droge, në listën e personave të arratisur më të kërkuar.

Emri i El Aissami që nga muaji shkurt 2017 ndodhet në listën e trafikantëve të drogës në Uashington. Ai u vu më pas nën akuzë në SHBA për shmangie të sanksioneve të Thesarit amerikan që lidhen me trafikun e drogës, duke përdorur më konkretisht fluturime private nga shoqëri amerikane.

‘’E keni parë këtë të arratisur të shumëkërkuar ?, shkruan policia amerikane e Imigracionit (ICE) në një postim në Twitter, duke e shoqëruar mesazhin e saj me një foto të ministrit të Nicolas Maduro. Ai është në kërkim për trafik ndërkombëtar droge.//v.b/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.