Basha: Pa kullat nuk ka asnjë interes për teatër të ri

TIRANË, 29 Korrik /ATSH/ -Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar sot se pa kullat nuk ka asnjë interes për të ndërtuar teatër të ri.

“Pa kullat nuk ka asnjë interes për teatër të ri”, thekson Basha duke shtuar se ndërtimi i teatrit është aferë korruptive.

Sepse, thekson ai, “gjoja debati për Teatrin Kombëtar është në fakt për 6 kullat e për të futur në xhep 200 mln euro, dhe jo për Teatrin.

/gj.mima/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.