AXHENDA NDËRKOMBËTARE 07.7.2019

GREQI – Zgjedhje të parakohshme parlamentare.

HONG KONG – Manifestime antiqeveritare.

FRANKFURT – Çaktivizimi i një bombe 500 kilogramëshe, e mbetur nga Lufta II Botërore, që ndodhe pranë godinës së BQE-së.

KOUROU (Francë) – Lëshohet në hapësirë Ariane 5 për satelitin FalconEye1 të EBA-s.

PRAGË – Vizitë e ministrit të Jashtëm palestinez, Riyad al-Maliki.

MADRID – Java e modës.

TEHERAN – Irani fillon procesin e pasurimit të uraniumit.

DOHA – Negociata ndërafgane.

DÉCINES-CHARPIEU (France) – Finalja e Kupës së Botës në futboll për femra Holandë-SHBA.

RIO DE ZHANEIRO – Finalja e Kupës së Amerikës në futboll Brazil-Peru./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.