FOTO/ 10 të rinj shqiptarë bëhen pjesë e kompanisë “Albcontrol”

TIRANË, 6 korrik /ATSH/ – 10 të rinj shqiptarë do të bëhen pjesë e “Albcontrol”, si kontrollorë të trafikut ajror.

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, bën të ditur se, të certifikuar me rezultate të shkëlqyera në Akademinë “Entry Point North”, në Madrid, sipas një përzgjedhje transparente dhe një trajnimi cilësor të rinjtë shqiptarë janë garanci për një staf të kualifikuar në një prej institucioneve të rëndësishëm të ekonomisë së vendit.

Numri i të rinjve të punësuar në administratën shtetërore, mbi bazën e meritës dhe performancës pozitive në mësime, vitet e fundit ka shënuar rritje të ndjeshme. Qeveria po tregon si asnjëherë më parë, kujdes të veçantë për thithjen e të rinjve të talentuar që nesër do të jenë e ardhmja e intelektualëve drejtues të vendit.

e.xh/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.