Vlorë, Ujësjellës Kanalizime aksion për zbatimin e reformës së ujit

TIRANË, 2 korrik/ATSH/- Ujësjellës Kanalizime Vlorë po vijon edhe gjatë stinës së verës aksionin për identifikimin dhe marrjen e masave për debitorët në zona të ndryshme të qytetit dhe në njësitë administrative, si dhe për vendosjen e matësave.

Ujësjellës Kanalizime Vlorë bën të ditur se “grupet janë në terren gjatë gjithë ditës për të kontrolluar linjat e paligjshme të furnizimit të ujit, si dhe për të vendosur matësat për abonentët, për të mundësuar furnizim me ujë të vazhdueshëm për të gjithë”.

Sipas UK, Vlorë aksioni është shtrirë në të gjithë territorin e bashkisë së Vlorës, në qytet dhe në njësitë administrative.

Po ashtu, gjatë ditës së sotme kanë vijuar kontrollet në biznese në zona të ndryshme të qytetit, në drejtim të detyrimeve që ato kanë ndaj Ujësjellës Kanalizime Vlorë.

Në fokus të punës së UKT Vlorë janë edhe riparimet e defekteve, ku sot është ndërhyrë në rrjetin e furnizimit me ujë, te Kabinat e ‘Plazhit të Vjetër’, si dhe në rrjetin e ujësjellësit në zonën e “Ujit të Ftohtë” dhe në lagjen “24 Maj”.

Prej gati një viti e gjysmë grupet e kontrollit të Ujësjellës Kanalizime kanë dalë në terren për të ndërprerë ujin të gjithë qytetarëve apo bizneseve që nuk kanë kontrata me ujësjellësin. /k.s/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.