Dritan Leli konfirmohet për një tjetër mandat në krye të bashkisë së Vlorës

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Dritan Leli u rikonfirmua sot për një tjetër mandat në krye të bashkisë së Vlorës.

Sipas rezultateve paraprake të KQZ-së, në përfundim të numërimit të votave në 220 kuti votimi, Dritan Leli rezulton fitues me 29 733 vota ose 94,21% të tyre.

Ndërsa kandidatja tjetër Valbona Mezini rezulton se ka marrë 1827 vota./m.m/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.