Mesi: Do doja që në zgjedhje të kishte me shumë parti

TIRANË, 30 Qershor /ATSH/ – Deputetja e Partisë Socialiste, Senida Mesi votoi sot në Shkodër.

Ajo deklaroi se do të donte më shumë kandidatë në zgjedhjet lokale.

“Unë do doja që këto zgjedhjet të kishte shumë konkurrentë. Do doja të kishim më shumë parti politike pjesëmarrëse. Kjo nuk ishte dëshira e PS”, tha Mesi.

“Ju e dini shumë mirë që nuk ka minimum për ta quajtur procesin të vlefshëm. Ne do respektojmë çdo vendim të çdo institucioni ligjor lidhur me këtë çështje”, u shpreh ajo.

/gj.mima/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.