Prokurori i Krimeve të Rënda, Behar Dibra në sitën e Vetingut

TIRANË, 20 qershor/ATSH/- Prokurori i Krimeve të Rënda, Behar Dibra i’u nënshtrua mesditën e të enjtes procesit të Vetingut.

Trupa gjykuese që po shqyrton dosjen e Dibrës, përbëhet nga Suela Zhegu, Etleda Çiftja, Genta Tafa (Bungo).

Prokurori Behar Dibra e ka filluar karrierën në vitin 1997.

Që nga viti 2004 ai shërben si prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës për Krime të Rënda. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.