AXHENDA NDËRKOMBËTARE

PEKIN – Vizitë e ministrit të Jashtëm saudit, Walid al-Moualem.

PEKIN – Konferencë për inteligjencën artificiale.

LONDËR – Turi i dytë për zgjedhjen e kreut të konservatorëve.

BERLIN – Vizitë e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky.

BRUKSEL – Takim i Donald Tusk me shefat e grupeve të PE.

VILLENEUVE-D’ASCQ (Francë) – Koncerti i parë i lamtumirës i Elton John.

NJU JORK – Fjalim i Christine Lagarde (FMN) në një samit grash.

ORLANDO – Manifestim antiTrump.

UASHINGTON – Mike Pompeo pret Federica Mogherinin./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.