FOTO/ Protestuesit, kapsolla e fishekzjarre ndaj policisë e Parlamentit


TIRANË, 8 qershor /ATSH/- Kapsolla dhe fishekzjarre janë hedhur drejt Kuvendit ndërsa protesta e opozitës është zhvendosur aty pas thirrjes së kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Policia e gjendur nën kapsolla e fishekzjarrë ka përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit.

Në thirrjet e saj, policia përmes megafonit i ka kërkuar Lulzim Bashës të ndalë sulmin.

“Zoti Lulzim Basha tërhiq protestuesit. Po rrezikohet jeta e punonjësve të Policisë” – është dëgjuar apeli i forcave të rendit.

Edhe pas hedhjes së gazit lotsjellës, persona me maska kane hedhur sërish fishekzjarre e lëndë të tjera piroteknike drejt Kuvendit, ku qëndron edhe kordoni i policisë. e.xh//j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.