GJERMANI – AKK: CDU duhet të qeverisë, pavarësisht SPD-së

BERLIN, 4 qershor /ATSH-ANSA/ – Dëshirojmë të vazhdojmë të qeverisim dhe shpresojmë që partia aleate SPD do të marrë një vendim, deklaroi kreu i CDU-së gjermane, Annegret Kramp Karrembauer (AKK) në një takim me shtypin.

”Mundësisht, SPD-ja ta marrë këtë vendim sa më shpejtë të jetë e mundur”, shtoi ajo.

”Partia jonë, CDU, është të gatshme për të vazhduar të marrë përgjegjësi për vendin”, theksoi zëvendësuesja e kancelares Merkel, që gazetarët e quajnë ndryshe edhe AKK./  /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.