BM – Farage: Tani fillojmë punën për fitoren e parlamentareve

LONDËR, 27 maj /ATSH-ANSA/ – Puna fillon sot, theksoi kreu i partisë ”Brexit”, Nigel Farage në BBC mbi  kandidaturën e partisë së tij në zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Britaninë e Madhe.

Falë suksesit të pabesueshëm në zgjedhjet europiane, Farage shpjegoi se duke filluar nga sot, partia e tij do të punonte për të shkruar një program fitues për zgjedhjet parlamentare./ /os/ a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.